سفارش تبلیغ
صبا
روایت گر حدیث ما که بدان دلهای شیعیانما را استوار می دارد، از هزار عابد برتر است [امام صادق علیه السلام]
 
چهارشنبه 96 آبان 24 , ساعت 9:50 صبح

معرفی حکاکی لیزری روی سنگ 

در زندگی امروزه ما سنگ ها کاربرد های زیادی پیدا کرده اند واز آنها برای زیبا سازی نیز بسیار استفاده میشود.اما یکی از مهم ترین کارهایی که ما باید برای این سنگ ها انجام دهیم حکاکی بر روی آنهاست.اما چگونه؟ابزار ی جدید به نام لیزر میتواند کار را برای ما بسیار ساده کند.

در گذشته برای حکاکی بر روی سنگ از ابزارهای مخصوص به صورت دستی استفاده میشد که این کار درصد امکان خطا را بالا میبرد و برای حک یک طرح ساده زمان زیادی میبرد. بعد ها با آمدن دستگاه های cnc با مته های مخصوص می شد طرح های متنوعی را در مدت زمان کوتاهی بر روی سنگ ها حک کرد ، البته این دستگاه ها هم بدون اشکال نبوند در بعضی مواقع دستگاه حین اجرای طرح خطا داده و یا این که نوک مته ها روی بعضی از سنگ های سخت چندین بار حین اجرای کار میشکست .
با آمدن دستگاه های لیزر این مشکلات به حداقل خود رسید ، دیگر نه تنها مشکلات فوق برطرف شد بلکه در مدت زمان کوتاهی طرح های پیچیده با کیفیت عالی اجرا میشد.
به این صورت که از طرح مورد نظر یک اسکن گرفته و سپس در داخل کامپیوترآن را در یک برنامه دو بعدی اجرا کرده و بعد از تنظیمات لازم در نرم افزار لیزر آن را بر روی سنگ مورد نظر خروجی میگیرند.
حکاکی لیزری سنگ نه تنها زیبایی و ظرافت مخصوص به خود را روی سنگ به نمایش میگذارد بلکه ماندگاری آن هم باعث می شود مشتریان علاقه بیشتری به استفاده از این ماشین ها از خود نشان دهند.

 حکاکی لیزری سنگ و کاربرد هایش 

 

  • حکاکی لیزری تصویر و متن روی سنگ مورد استفاده در مقبره ها
  • تزیین سنگ برای نمای داخل و یا خارج ساختمان
  • حکاکی تصاویر افراد به عنوان هدیه یا برای استفاده شخصی
  • حکاکی لوح های سنگی یادبود
  • حکاکی تصویر لوگو یا مارک تجاری شرکت ها برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی سنگی


لیست کل یادداشت های این وبلاگ